Случаи

 • Руски лого купувачи започна соработка со кинескиот производител на лежишта WXING Бренд
  Руски лого купувачи започна соработка со кинескиот производител на лежишта WXING Бренд
  Подолу е е-поштата што ми ја испрати еден клиент од Русија:Цени, добар квалитет и строг тајминг -- Добавувач на лежиштаШто се однесува до проблемот со цената во вашата подолу е-пошта, знаете дека европските производители на лежишта го напуштија рускиот пазар поради санкциите и азиските производители на лежишта исклучително брзо го преземаат добриот удел на пазарот овде во Русија. Тие нудат подобри цени од Европејците и гарантираат ист квалитет.Поради овие фактори имаме добра конкуренција овде. Значи, колку подобри цени и квалитет ни ги давате, толку повеќе имаме можност да им дадеме добар попуст на нашите клиенти и да добиеме повеќе нарачки.Колку повеќе носители имаме, толку повеќе нарачки имате и вие, така што нашата продажба зависи од вас и обратно.Значи, покрај добрата цена и квалитетот, постои важен фактор како „строг тајминг“, сите нарачки со лого мора да бидат испорачани во договореното време, а не подоцна бидејќи на нашите клиенти им обезбедуваме услуги на клиентите на високо ниво и не можеме да го прекинеме во секој случај, па ако се согласуваме со вас за времето на производство ве молиме држете се до тоа и не изневерувајте.Ние се потпираме на вас не само како снабдувач на производи со добар квалитет, туку и како внимателен партнер кој може да го разбере нашиот пазар, да ни обезбеди подобри цени, навремена испорака и кој е подготвен да го развие својот бизнис со нас бидејќи имаме големи цели за нашиот бизнис понатамошен раст на рускиот пазар и ги имаме сите можности за тоа.Се надеваме на плоден бизнис со вашата компанија.А подолу е она што ние им одговоривме:Се надевам дека сите сте добри!1. Цена: веќе ви даваме попуст за втората нарачка. Откако ќе го проверите нашиот квалитет на овие 2 нарачки со лежишта и ќе помислите дека се е одлично и ќе имате многу поголеми нарачки во иднина, ќе се обидеме да ви дадеме поголем попуст. Ќе се потрудиме да работиме заедно со вас за отворање на поголем и поголем пазар на лого во Русија.2. Квалитет: прво ви благодариме за довербата што можете да ни ја дадете првата нарачка без да видите примероци од нас, но ние имаме доверба, ќе го сакате нашиот квалитет и услуга. Имаме доверба дека нашиот квалитет на лежишта може да го освои пазарот во Русија. И ќе има се повеќе и повеќе клиенти кои ги сакаат нашите лежишта.3. За времето на испорака, ќе се потрудиме да ги завршиме нарачките порано од распоредот. Ќе разговараме за сите детали пред да се потврди нарачката, за да избегнеме какво било одложување.4. Драги Инна Килчевскаја и г-дин Сергеј Јакуба, мило ми е што ве запознавме. Секоја потреба и прашање, пратете ми е-пошта или пратете ми порака преку WhatsApp +86-15857360499 или додајте ми WeChat: 18057338723Ќе ви одговорам наскоро откако ќе ја видам вашата порака.Многу ми е мило што ја започнуваме соработката со вас, сигурни сме дека ќе имаме прекрасна и долгорочна деловна соработка и пријателство!Инаку, депозитот од првата нарачка го добиваме денес, нарачката ја подготвуваме сега. Ако имаме прашања, ќе ве прашам наскоро.Секоја друга потреба, ве молам е-пошта ми, имајте убави денови~
 • Извозник на лежишта на големо со добра цена - ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Извозник на лежишта на големо со добра цена - ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Извозник на лежишта на големо со добра цена - ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD.Предности1.Поддржете го прилагодувањето на OEM2.Положена меѓународна сертификација ISO90013. Сопствена фабрика, конкурентна цена4.MOQ1Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии .
 • Добавувач на изложба на лежишта& производители | ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД.
  Добавувач на изложба на лежишта& производители | ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД.
  Лежиштето WXING е испратено во акредитирана лабораторија за проценка. Тоа е оценето во однос на тестирањето на составот, безбедноста& тестирање на животната средина и тестирање на физичките својства.
 • Трговија на големо со лежишта Кина со добра цена - ZHEJIANG DEXING ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Трговија на големо со лежишта Кина со добра цена - ZHEJIANG DEXING ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Каде се 6-те лежишта во срединатаИнтересен математички проблемЗдраво на сите, еве дојдов повторно! Линда од WXING Bearings. Минатата недела, моите деца ме прашаа интересна математичка задача. Денес сакам да го споделам со вас.Можеме да ја видиме оваа мрежа, секоја мрежа има различен број на лежишта, но дали забележавте дека постои заедничка карактеристика, збирот на 4-те решетки на секоја страна е 8. Ајде да провериме 1,2,3,4,5, 6,7,8. Во средната решетка има 6 лежишта. Моите деца ме прашаа како да го скријам средното лежиште во околната решетка, но да го задржам истиот број 8 за секоја страна.Вежбав долго време и конечно сфатив како да ги сокријам, сега да ви покажам на сите.Прво, ставете го ова на оваа страна, а потоа преместете го лежиштето на оваа мрежа. Ајде да ги броиме лежиштата од оваа страна. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Леле, 8, одлично!Ајде да продолжиме да ставаме уште едно лежиште кое исто така е 8. Дали мислите дека е неверојатно, хаха.Ви благодариме што гледавте, јас сум Линда, која продава лежишта, од Кина.Се надевам дека моите видеа ќе донесат малку леснотија во вашата зафатена работа. Се гледаме следниот пат!
 • Добар добавувач на лежиште& производители | ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД.
  Добар добавувач на лежиште& производители | ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД.
  Потисните лежишта се поделени на потисни топчести лежишта и валчести лежишта Потисните топчести лежишта се поделени на потисни топчести лежишта и топчести лежишта со аголен контакт Прстенот на тркачката патека усогласен со вратилото се нарекува прстен на вратило, а прстенот на тркачката патека усогласен со школка се нарекува прстенот на седиштето Двонасочниот лежиште одговара на средниот прстен со вратилото Еднонасочното лежиште може да поднесе еднонасочно аксијално оптоварување, а двонасочното лежиште може да издржи двонасочно аксијално оптоварување Лежиштето со сферична монтажна површина на трката има центрирање. што може да го намали влијанието на грешката при инсталацијата Овој вид лежиште главно се користи во механизмот за управување на автомобили и вретено на машински алат. Потисните валчести лежишта се поделени на потисни цилиндрични валчести лежишта, потисни самопорамнети валчести лежишта, потисни заострени валчести лежишта и потисни иглички валчести лежишта Потисни цилиндрични валчести лежишта главно се користат во машини за дупчење нафта, машини за железо и челик. прстените главно се користат во хидраулични генератори, вертикални мотори, осовини на морски пропелери, кранови за кула, екструдери, итн. мелница Лежиштето на авионот главно носи аксијално оптоварување во склопот, што е широко користено. Иако операцијата за вградување на потисниот лежиште е релативно едноставна, често се случуваат грешки при вистинското одржување, односно, позицијата на вградување на тесниот прстен и лабавиот прстен на лежиштето е неточна, што резултира со губење на функцијата на лежиштето и брзо абење на дневникот. Прстенот за затегнување е инсталиран на крајната страна на неподвижниот дел, односно е погрешно склопен. Внатрешниот прстен на прстенот за затегнување е во преодно вклопување со дневникот на вратилото. Кога вратилото се ротира, го придвижува прстенот за затегнување и се трие со крајната страна на неподвижниот дел. Кога е подложен на аксијална сила (FX), вртежниот момент на триење ќе биде поголем од соодветниот вртежен момент на отпорот на внатрешниот дијаметар, што резултира со присилна ротација на прстенот за затегнување и соодветната површина на вратилото и влошување на абењето на дневникот на вратилото. .
 • Висококвалитетно лежиште за производство и пакување Трговија на големо - ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL за депилација со восок CO.LTD.
  Висококвалитетно лежиште за производство и пакување Трговија на големо - ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL за депилација со восок CO.LTD.
  Лежиштето WXING обезбедува лежишта со најдобар квалитет со разумна цена, ниско триење, низок шум и долг работен век.топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта,потисни валчести лежишта, лежишта за спојување, иглени лежишта, нестандардни лежишта...
 • Вовед во одржување на лежиштата.
  Вовед во одржување на лежиштата.
  Како правилно да ги чувате вашите лежишта?Лежиштата се напредни производи на кои им треба внимателно ракување и да се чуваат во совршена состојба пред да се вградат.Лежиштата се дистрибуирани во пакување и заштита од корозија која е дизајнирана да ја одржува нивната целосна способност за изведба. Како крајниот корисник ги ракува со нив има клучна улога во зачувувањето на оваа состојба.
 • WXING лежиште дневна испорака
  WXING лежиште дневна испорака
  WXING лежиште дневна испорака
 • Најдобар квалитет Изборот на материјал за лежиште влијае на перформансите на фабриката за лежишта
  Најдобар квалитет Изборот на материјал за лежиште влијае на перформансите на фабриката за лежишта
  Изборот на материјалот за лежиште влијае на перформансите на лежиштето
 • Најдобро Кој е процесот на доработка на лежиштата? Дали е важна прецизноста на лежиштето? Добавувачот
  Најдобро Кој е процесот на доработка на лежиштата? Дали е важна прецизноста на лежиштето? Добавувачот
  Кој е процесот на превртување на лежиштето? Дали е важна прецизноста на лежиштето?
 • Вовед во моделот на лежиштето и неговото значење Компоненти на моделот на лежиштето ZHEJIANG DEXING ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Вовед во моделот на лежиштето и неговото значење Компоненти на моделот на лежиштето ZHEJIANG DEXING ELECTROMECHANICAL CO.LTD.
  Модел на лежиште и неговото значење Компоненти на моделот на лежиштето
 • Што треба да направам ако лежиштето е премногу затегнато кога работи DC моторот?
  Што треба да направам ако лежиштето е премногу затегнато кога работи DC моторот?
  DC мотор е мотор кој ја претвора DC електричната енергија во механичка енергија и е широко користен во електричниот погон поради неговите добри перформанси за регулирање на брзината. Поради ова, мораме да завршиме добра работа во монтажата и одржувањето на моторот.

Испратете го вашето барање