што е единица за лежиште Hub со ABS сензор? | ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.

јуни 26, 2023
Испратете го вашето барање

Единицата за лежиште на главината на тркалата со ABS сензор главно вклучува прирабница, ротирачко тело на прстенестиот менувач, склоп за заптивање и главина на тркала. ABS сензорот е поставен на главината на тркалото. Магнетниот челик во сензорот ABS е поставен на ротирачкото тело на прстенестиот запчаник и е поврзан со него Соработувај; ротирачкото тело на прстенестиот запченик е фиксирано поврзано со прирабницата. Сензорот ABS главно вклучува куќиште, магнетен челик и калем. Магнетниот челик е поставен на ротирачкото тело на прстенестиот запчаник, а магнетниот челик се совпаѓа со ротирачкото тело на прстенестиот запченик; серпентина е поврзана со приклучок преку сигнална линија. Ротирачкото тело на прстенестиот запченик е испружено со прирабницата. Крајната страна на прирабницата е обезбедена со отвори за завртки, кои можат директно да се поврзат со суспензијата, уредот за сопирање и гумите. Внатрешната дупка на прирабницата е снабдена со жлеб, кој може да се користи заедно со погонското вратило со постојана брзина. Корисниот ефект на корисниот модел е што структурата ја заменува оригиналната комбинација на зглобот на воланот, главината на тркалото и лежиштето на автомобилот, не само што ги интегрира функциите на трите, туку и во голема мера ги намалува волуменот и тежината на оригиналната структура, и во исто време значително подобрена доверливост

Најчесто поставувани прашања

1.Дали можете да го направите нестандардниот модел?
Да, можеме да прилагодиме според вашите барања
2.Можете ли да ми го кажете материјалот на вашето лежиште?
Имаме хромиран челик, јаглероден челик и нерѓосувачки челик, керамика и пластичен материјал.
3.Зошто не избравте нас?
Обезбедуваме лежишта со најдобар квалитет со разумна цена, ниско триење, низок шум и долг работен век.

Предности

1. Положен ISO9001 меѓународна сертификација
2.MOQ1
3.Брза испорака, комплетен асортиман на производи
4. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.ЛТД., Фабрика лоцирана во Шандонг, Седиште се наоѓа во Жеџијанг, Кина.Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Испратете го вашето барање