Испратете го вашето барање

Топ 10 глобални производители на вилушкари за 2022 година

1. Toyota Industries Corporation

Основана во 1926 година, јапонската Toyota е со седиште во префектурата Аичи, Јапонија. Тој е сопственик на брендовите TOYOTA, BT, RAYMOND, CESAB и Tailifu и цела палета на производни линии. Откако Toyota го купи познатиот европски производител на вилушкари Sweden BT во 2000 година, таа е на водечка позиција во глобалната продажба 19 последователни години. Има повеќе од 100 генерални агенти, повеќе од 750 дилери и 9 производствени бази ширум светот. Приходите од виљушкар во 2019 година беа 13,36 милијарди УСД, што претставува зголемување од 0,5% на годишно ниво.

2. Група КИОН

Основана во 1904 година и со седиште во Визбаден, Германија, групата KION вклучува брендови како што се Linde, Still, Baoli, Fenwick и OMVoltas. Во 2019 година, приходите од автомобили беа 7,17 милијарди американски долари, што претставува зголемување од 8% на годишно ниво.

3. Група Јунгхајнрих

Jungheinrich е основана во 1953 година, со седиште во Хамбург, Германија, и има компании за продажба и услуги по продажбата во многу региони низ светот. Приходите во 2019 година беа 4,58 милијарди долари, што е зголемување од 5% на годишно ниво.

4. Mitsubishi Logisnext

Со седиште во Токио, Јапонија, компанијата беше формирана со спојување на Mitsubishi Nichiyu Forklift Co., Ltd. и UniCarriers Corp. Во 2019 година, приходот на компанијата беше 4,15 милијарди УСД, што е намалување од 3% на годишно ниво.

5. Crown Equipment Group

Основана во 1946 година и со седиште во Охајо, САД, Crown е најголемиот снабдувач на електрични вилушкари во Северна Америка, со глобална сервисна и дистрибутивна мрежа од повеќе од 500 малопродажни локации.

6. Опрема за ракување со материјали Hyster-Yale

Со седиште во Кливленд, САД, компанијата е матична компанија на вилушкари од брендот Hyster и Јеил. Приходите од фискалната 2019 година беа 3,29 милијарди американски долари, што е зголемување за 4% на годишно ниво.

7. Анхуи Хели

Анхуи Хели е основана во 1958 година и е со седиште во Хефеи, провинцијата Анхуи. На интернет произведува повеќе од 1.700 модели на производи. Анхуи Хели има воспоставено 23 маркетиншки мрежи на провинциско ниво и речиси 400 продажни места во Кина и има воспоставено агенциски односи со странство во прекуокеанските региони. Нејзините главни производи се продаваат во повеќе од 150 земји и региони во светот. Во 2019 година, приходот беше 1,45 милијарди УСД, што претставува зголемување од 5 во однос на претходната година.

8. Група Хангча

Основана во 1956 година, Hangcha Group е со седиште во Хангжу, Жеџијанг. Има повеќе од 70 подружници на холдинг и повеќе од 300 продажни места во Кина; има 5 филијали во странство и повеќе од 230 агенти. Нејзините производи се извезуваат во Русија и Бразил. , Полска, Франција, Турција, САД и други региони. Во 2019 година, приходот беше 1,27 милијарди УСД, што претставува зголемување од 5 во однос на претходната година.

9. Doosan Industrial Vehicle Company

Компанијата за индустриски возила Doosan го лансираше првиот корејски вилушкар во 1968 година и оттогаш се разви во најголемиот производител на индустриски возила во Кореја. Приходите беа 1,17 милијарди долари во 2019 година, што е зголемување за 4% на годишно ниво.

10. Ракување со материјали на Кларк

Кларк го произведе првиот виљушкар во светот со историја од повеќе од 100 години. Приходите беа 780 милиони долари во 2019 година, малку пониски од 790 милиони долари во 2018 година.

 

 

 

Вовед во компанијата
Основана во 2019 година, ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок. е водечки продавач на големо, добавувач, увозник и трговец на машински додатоци итн. Палетата на производи што ги нудиме е со врвен квалитет што може да се пофали со довербата на клиентот. Сметаме да го поминеме секој готов производ низ строги процеси на инспекција на производите, со цел да се осигураме дека испораките направени до крајот на нашите клиенти се апсолутно беспрекорни. Покрај тоа, работиме под команда на нашиот ментор Џек Ли. Со неговата работа, ние на умешен начин ја постигнавме целта на нашата трговија.
Додај коментар
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Добредојдовте да ни пишете

Испратете го вашето барање