Професионалното иглено лежиште + лежиштето WXING ви носи професионални производители на услуги

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА

1. Дефиниција на структурата на производот:

Ролери со иглени валчести лежишта се составени од една или две обрачи и иглен валјак сет со кафез

2. Класификација на производи:

Според различни апликации, може да се подели на лежишта со внатрешен прстен или без внатрешен прстен.

3. Ефикасност на производот:

Производот главно носи вертикално оптоварување и оптоварување со удар, и може да биде дизајниран да одговара на површината на патеката според приликата за употреба. Покрај тоа, може да ги исполни барањата за мала тежина, мал простор и висока преносна моќност.

4. Карактеристики на производот:

1. Има силна отпорност на удар, отпорност на абење и отпорност на корозија

2. Страничните ролки се дизајнирани без внатрешен прстен и ролери со полни игли.

3. Главата на главата на вратилото е дизајнирана да биде заоблена за лесна инсталација. Главата на вратилото може директно да се завари на опремата.

4. Главата на вратилото може да се завари на поврзувачката плоча со тркалезни отвори и потоа да се состави поврзувачката плоча и опремата.

5. Производот има запечатена структура и е исполнет со маснотии за да обезбеди долгорочно ефективно подмачкување.

6. Може да го направи дизајнот на механичкиот систем многу компактен и умешен и може да има поголема носивост.

5. Апликација за производ:

Производот може широко да се користи во различна механичка опрема како што се машински алати, металуршки машини, текстилни машини и машини за печатење.


Испрати ПРАВЕЕ СЕГА

ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД. Професионално иглено лежиште + грмушка  WXING лежиште ви носи професионални производители на услуги, MOQ1


Испратете го вашето барање
Усвоен е строг систем за контрола на квалитетот за да се обезбеди силна гаранција за квалитетот на производот.

Најчесто поставувани прашања

1.Кој е вашиот начин на испорака
Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот начин за испорака според вашите барања за детали. По море, воздушен или експресен пат, итн.
2.Дали давате примероци?
Да, можеме да обезбедиме мала количина бесплатни примероци.
3.Дали ќе ги проверите овие производи пред пратката
Да, пред пратката, производите ќе бидат строго проверени од нашиот фабрички систем за QC процес. Имаме професионален тим за КК

Предности

1. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет
2. Поддршка за прилагодување на OEM
3. Положен ISO9001 меѓународна сертификација
4.MOQ1

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.LTD., Фабрика лоцирана во Шандонг, седиштето лоцирано во Жеџијанг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање