ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД. Прилагодени производители на лежишта за виљушкар од Кина, MOQ1


Испратете го вашето барање


Основниот механизам на виљушкарот е јарбол за подигање со водилки. Лежиштето на виљушкарот е монтиран на јарболот за да ја води виљушката да се подигне на вертикалната патека. Тоа е исклучително важен дел од системот за подигање на виљушкар. Специјално дизајнираниот лежиште за виљушкар може да издржи голем товар, што може да ги задоволи различните барања за подигнување на виљушкар од мала тежина, голем капацитет до потежок товар. Ги има предностите на продолжување на работниот век на јарболот на виљушкарот, поедноставување на структурата на јарболот, намалување на трошоците за одржување и подобрување на работната стабилност.


   Надворешниот прстен на лежиштето е задебелен и проширен, а обликот на надворешниот раб е дизајниран според профилот на водечката шина. Се користи како валјак на виљушкарската харва и ја води виљушката нагоре и надолу во јарболот. Кога е потребно, може да се направи во тип со двојна цврстина. За тешките вилушкари, се користат тркала за водење + структурни лежишта на тркалачки елементи за целосно оптоварување за да се постигне голема носивостСо цел да се постигне подобар ефект на прочистување на водата, ZHEJIANG DEXING ELECTROMECHANICAL CO.LTD. е внимателно развиен. Р&Членовите на D постепено ги оптимизираат системите за филтрирање, вклучувајќи ги пред-филтрите, средните филтри и пост-филтрите.

Најчесто поставувани прашања

1.Дали давате примероци?
Да, можеме да обезбедиме мала количина бесплатни примероци.
2.Каков е вашиот начин на испорака
Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот начин за испорака според вашите барања за детали. По море, воздушен или експресен пат, итн.
3.Можете ли да понудите сертификат за потекло
Да, можеме да го понудиме

Предности

1. Положен ISO9001 меѓународна сертификација
2. Сопствена фабрика, конкурентна цена
3. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет
4.MOQ1

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.LTD., Фабрика лоцирана во Шандонг, седиштето лоцирано во Жеџијанг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање