ZHEJIANG ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧКА ЗА ДЕПИЛИРАЊЕ СО.ООД. Најдобар квалитет Фабрика за лежиште со долг животен век, MOQ1


Испратете го вашето барање

Овој производ доаѓа со структурен интегритет. Челична рамка е заварена заедно, брановидниот кортен челик е поставен на надворешната страна на рамката обезбедувајќи надворешност што може да издржи сè што се фрла врз неа; дрвениот под потоа се обработува и се завртува внатре.

Традиционалните лежишта на тркалата на автомобилот се составени од две групи на заострени валчести лежишта или топчести лежишта. Инсталирањето, подмачкувањето, запечатувањето и прилагодувањето на клиренсот на лежиштата се вршат на производната линија на автомобили. Оваа структура го отежнува склопувањето во погоните за производство на автомобили, високата цена и слабата доверливост, а лежиштата треба да се исчистат, подмачкаат и да се прилагодат кога автомобилот се одржува на местото на поправка.

Единица за лежиште на тркала

Џек зглоб

Џек зглоб

Таа е развиена врз основа на стандардни аголни контактни топчести лежишта и заострени валчести лежишта. Интегрира два комплети лежишта. Има добри перформанси на склопување, може да го испушти прилагодувањето на клиренсот, малата тежина, компактна структура, голем капацитет за носивост, а запечатените лежишта може да се наполнат однапред со маснотии, да ги испуштат надворешните заптивки на главината на тркалата и не се одржуваат. Тие се широко користени во автомобилите, а постои тренд постепено да се прошируваат нивните апликации и кај камионите.

Најчесто поставувани прашања

1. Кој е вашиот начин на испорака
Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот начин за испорака според вашите барања за детали. По море, воздушен или експресен пат, итн.
2.Дали можете да понудите сертификат за потекло
Да, можеме да го понудиме
3. Можете ли да ми го кажете материјалот на вашето лежиште?
Имаме хромиран челик, јаглероден челик и нерѓосувачки челик, керамика и пластичен материјал.

Предности

1.Брза испорака, комплетен асортиман на производи
2.Положена меѓународна сертификација ISO9001
3. Сопствена фабрика, конкурентна цена
4. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.LTD., Фабрика лоцирана во Шандонг, седиштето лоцирано во Жеџијанг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање