Испратете го вашето барање

Вовед во производот

информација за продуктот

  

DC мотор е мотор кој ја претвора DC електричната енергија во механичка енергија и е широко користен во електричниот погон поради неговите добри перформанси за регулирање на брзината. Поради ова, мораме да завршиме добра работа во монтажата и одржувањето на моторот.

Кога се користи моторот со еднонасочна струја, ако не се внимава на одржувањето, лежиштето ќе биде премногу затегнато или оштетено. За да се избегне оваа ситуација, потребно е да се преземат одредени мерки. Значи, која е причината за прекумерното затегнување на лежиштето на DC моторот?

Операторот се плаши од лежиштето на крајниот капак на автомобилот, а толеранцијата на надворешниот прстен на лежиштето и крајниот капак треба да биде соодветна при поправка на DC моторот. Акцентот е ставен на долната граница на опсегот на толеранција и не сака да се вози до горната граница, така што дијаметарот на комората за лежиште е премногу мал, што ја зголемува пречката со надворешниот прстен на лежиштето; Нема доволно разбирање дека лежиштата на DC моторите се добри за намалување на бучавата. На пример, при демонтирање на лежиштето на моторот, беше откриено дека надворешниот прстен на лежиштето и крајната обвивка се вклопуваат многу добро, па погрешно се мислеше дека лежиштето на лежиштето е премногу лабаво, па се реши со полнење на бакар, дупчење дупки. , или дури и замена на крајниот капак, или замена на лежиштето и зголемување на дијаметарот на надворешниот прстен. За овој проблем, најчестиот метод е да се прошири комората за лежиште на крајниот капак, а потоа да се вметне чаура така што лежиштето и комората за лежиште на крајниот капак се тесно усогласени. Како резултат на тоа, бучавата од лежиштето се зголемува по поправка на моторот, а лежиштето се загрева.

Во однос на затегнатоста на лежиштето, секој треба да внимава на начинот на работа при ракување и одржување на опремата. Ако не ја разбирате ситуацијата, треба да се консултирате со производителот за работа. Не работете по желба, предизвикувајќи оштетување и откажување на опремата. Со цел дополнително да се разберат дефектите во работата на моторот со запчаник без четка DC, може да се направи инспекциски тест пред расклопување ако е можно.

Најчесто поставувани прашања

1.Дали прифаќате мали нарачки?
MOQ1
2.Каков е вашиот начин на испорака
Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот начин за испорака според вашите барања за детали. По море, воздушен или експресен пат, итн.
3.Можете ли да понудите сертификат за потекло
Да, можеме да го понудиме

Предности

1. Сопствена фабрика, конкурентна цена
2. Положен ISO9001 меѓународна сертификација
3. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет
4.Брза испорака, комплетен асортиман на производи

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.ЛТД., Фабрика лоцирана во Шандонг, Седиште се наоѓа во Жеџијанг, Кина.Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Додај коментар
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Добредојдовте да ни пишете

Испратете го вашето барање