Испратете го вашето барање

При испитувањето на предностите на хромираниот челик и нерѓосувачкиот челик како материјали за лежишта, беше откриено дека тие не се само отпорни на 'рѓа. Хромираниот челик е најчестиот материјал за лежиште. Потврд е од нерѓосувачкиот челик, така што трае подолго. Сепак, на повисоки температури, неговите перформанси не се толку добри.

   На висока температура од 120С претрпува огромна деформација и оптоварувањето се намалува. Може постојано да ја издржи високата температура од 150 C, но температурата од 150 C или повисока во еден момент ќе го намали животниот век на лежиштето. Термичката обработка може да направи лежиштето веднаш да издржи висока температура од 170C.

   Најчестиот тип на не'рѓосувачки челик што се користи за лежишта е 440, кој е доволно тврд и цврст за носење товар, (20% помалку од месинг челик), но е отпорен на 'рѓа и може да издржи моментални високи температури од 250C и континуирани високи температури од 300C. Често погрешно мислиме дека целиот нерѓосувачки челик е немагнетен, а нерѓосувачкиот челик 440 е магнетен. Не е целосно анти-рѓа, туку е под влијание на сол, киселина и алкали. Оценката 316 има добри перформанси против 'рѓа и не е магнетна, но е релативно мека, така што товарот е мал. Бидејќи не е цврсто, лежиштето 316 не е прецизно и се чувствува грубо.

02
Брза испорака, комплетен асортиман на производи
03
Положен меѓународен сертификат ISO9001

Најчесто поставувани прашања за

П:

Дали прифаќате мали нарачки?     

А:

MOQ1

П:

Дали ќе ги проверите овие производи пред испораката     

А:

Да, пред пратката, производите ќе бидат строго проверени од нашиот фабрички систем за QC процес. Имаме професионален тим за КК

П:

Кој е вашиот начин на испорака     

А:

Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот начин за испорака според вашите барања за детали. По море, воздушен или експресен пат, итн.

П:

Можете ли да понудите сертификат за потекло     

А:

Да, можеме да го понудиме

П:

Зошто не избравте нас?    

А:

Обезбедуваме лежишта со најдобар квалитет со разумна цена, ниско триење, низок шум и долг работен век.


Додај коментар
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Добредојдовте да ни пишете

Испратете го вашето барање