Испратете го вашето барање

Дизајниран научно, има цврста и цврста структура со добри перформанси и стабилност на лежиштето. Може да го издржи тестот на влијанието на надворешната сила без деформација.

Обрнете внимание на следните точки при монтажата на потисното лежиште. (1) Разликувајте го затегнатиот прстен и лабавиот прстен на лежиштето (според внатрешниот дијаметар на лежиштето, разликата во дијаметарот на дупката е o,1 ~ o,5 mm). (2) Разликувајте ги статичните делови на механизмот (т.е. делови што не се движат, главно се однесуваат на склопот). (3) Во секој случај, лабавиот прстен на лежиштето секогаш треба да лежи на крајната страна на неподвижниот дел.

Најчесто поставувани прашања

1.Зошто не избравте нас?
Обезбедуваме лежишта со најдобар квалитет со разумна цена, ниско триење, низок шум и долг работен век.
2.Дали прифаќате мали нарачки?
MOQ1
3. Можете ли да ми го кажете материјалот на вашето лежиште?
Имаме хромиран челик, јаглероден челик и нерѓосувачки челик, керамика и пластичен материјал.

Предности

1.Брза испорака, комплетен асортиман на производи
2. Поддршка за прилагодување на OEM
3. Сопствена фабрика, конкурентна цена
4.MOQ1

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.LTD., Фабрика лоцирана во Шандонг, седиштето лоцирано во Жеџијанг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Додај коментар
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Добредојдовте да ни пишете

Испратете го вашето барање