Испратете го вашето барање

Каде се 6-те лежишта во средината  

Интересен математички проблем

Здраво на сите, еве дојдов повторно! Линда од WXING Bearings. Минатата недела, моите деца ме прашаа интересна математичка задача. Денес сакам да го споделам со вас.

Можеме да ја видиме оваа мрежа, секоја мрежа има различен број на лежишта, но дали забележавте дека постои заедничка карактеристика, збирот на 4-те решетки на секоја страна е 8. Ајде да провериме 1,2,3,4,5, 6,7,8. Во средната решетка има 6 лежишта. Моите деца ме прашаа како да го сокријат средното лежиште во околната решетка, но да го задржам истиот број 8 за секоја страна.

Вежбав долго време и конечно сфатив како да ги сокријам, сега да ви покажам на сите.

Прво, ставете го ова на оваа страна, а потоа преместете го лежиштето на оваа мрежа. Ајде да ги броиме лежиштата од оваа страна. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Леле, 8, одлично! 

Ајде да продолжиме да ставаме уште едно лежиште кое исто така е 8. Дали мислите дека е неверојатно, хаха.

Ви благодариме што гледавте, јас сум Линда, која продава лежишта, од Кина.

Се надевам дека моите видеа ќе донесат малку леснотија во вашата зафатена работа. Се гледаме следниот пат!

Најчесто поставувани прашања

1. Што треба да направам ако не го гледам типот на лежишта што ми требаат
Имаме премногу сериски броеви на лежиштата. Само испратете ни го барањето и ние ќе ви ги испратиме деталите за лежиштето
2. Колку долго е вашето време за испорака?
Општо земено, ако стоката е на залиха, тоа е 1-3 дена. Доколку робата е без залиха, ќе бидат потребни 30-45 дена, во зависност од количината на нарачката.
3.Дали прифаќате мали нарачки?
MOQ1

Предности

1. Сопствена фабрика, конкурентна цена
2. Областа за испорака не е ограничена и може да се испраќа низ целиот свет
3. Поддршка за прилагодување на OEM
4. Положен меѓународен сертификат ISO9001

За ZHEJIANG ELECTROMECHANICAL CO.LTD за депилација со восок.

Жеџијанг Електромеханичка соработка за депилација, ООД е производител на лежишта со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк асортиман, добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се користат во автомобилски машини, прецизни машински алати, текстилни машини, пакување храна, хартија, хемиска индустрија, металургија, железница, енергија на ветер, електрична енергија и други индустрии . Нашите производи се широко признати и доверливи од корисниците и можат да задоволат постојано променливи економски и социјални потреби. Ги поздравуваме новите и старите клиенти од сите сфери на животот да не контактираат за идни деловни односи и заеднички успех! Жеџијанг епилација електромеханички ко.LTD., Фабрика лоцирана во Шандонг, седиштето лоцирано во Жеџијанг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за производство на различни видови лежишта.Главна категорија:топчести лежишта со длабок жлеб, цилиндрични валчести лежишта, заострени валчести лежишта, аголни контактни лежишта, потисни топчести лежишта, потисни валчести лежишта, спојни лежишта, иглени лежишта, нестандардни лежишта, сферични лежишта, моторни лежишта, лежишта за земјоделски машини, итн; увезени марки на лежишта, како и оска за плочки, оска Луо, оска Казахстан и други домашни познати брендови. Без разлика дали се работи за автомобили, бродови, земјоделски машини, возен парк, електрични апарати, фабрики за хартија, металургија, челичарници, цементарници, текстилни машини, инженерски машини, рударски машини, петрохемиски и други индустрии, нашите производи ха


Додај коментар
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Добредојдовте да ни пишете

Испратете го вашето барање