231SM380MA Сплит сферични валчести лежишта Широко се користи во големи рударски локации

Точка број

231SM380-MA FAG

23180K+H3180HG+SNS3180-HD

Категорија

Сферични валчести лежишта


Тежина и димензии

Внатрешна (г) ММ: 380мм


Надворешен (Д) ММ: 650 мм


Ширина (Б) ММ: 200 мм


Тежина (кг): 385 кг


Испратете го вашето барање


231SM380-MA  е расцепен сферичен валчест лежиште. Овој тип лежиште има цврст внатрешен прстен, кој работи на два реда симетрични ролери во цврст надворешен прстен. Надворешниот прстен има конкавна, сферична патека. Овој дизајн ги компензира сите грешки во усогласувањето и отклонувањето на вратилото. Сферичните валчести лежишта можат да издржат особено високи радијални оптоварувања. Дополнително, тие можат да примат аксијални сили во двете насоки. Овие лежишта се користат во пумпи и вентилатори, транспортери, опрема за намалување на големината, машини за транспортната индустрија итн.

Поради поделениот дизајн на 231SM380-MA овој лежиште лесно се монтира. Внатрешниот прстен, надворешниот прстен и кафезот со ролери се поделени на два дела. Прстените на лежиштето се навртуваат заедно. Поделените сферични валчести лежишта се алтернативи за заштеда на време и трошоци на едноделните лежишта. Ова ја заобиколува работата која одзема многу време, како што се расклопување на брзини, спојки и погони.Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање