M274149DW/M274110 голема големина Дворедни заострени валчести лежишта

големина: 501,65х711,2х250,825мм

тежина: 330 кг


Испратете го вашето барање

Спецификација на производот

Носечки број на дел

  

M274149DW/M274110

  

Број на дел од конусот

  

M274149DW

  

Број на дел од чашата

  

M274110

  

Дијаметар на отворот (ID d)

  

501,65 мм

  

Надворешен дијаметар (OD D)

  

711,2 мм

  

Ширина на лежиштето (T)

  

520,7 мм

  

Динамичка радијална оцена C90 (kN)  

916

  

Динамички радијален рејтинг Ca90 (kN)

  

521

  

Маса

  

692 кг

  

HS код

  

848220000

  

Водечко време

  

3 дена

  

Материјал за лежиште

  

челик со лежиште GCr15

  

Опис

  

TDI Конусни валчести лежишта


  


Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање