Сферичен валчест лежиште со карактеристики за повторно подмачкување

Сферичните валчести лежишта можат да примат тешки товари во двете насоки. Тие се самопорамнети и имаат неусогласеност и отклонувања на вратилото, практично без зголемување на триењето или температурата. Дизајнот вклучува карактеристики за олеснување на повторното подмачкување. Лежиштата може да се користат во модуларен систем, вклучувајќи куќишта, ракави и навртки.

Приспособете го неусогласеноста

Голема носивост

Карактеристики на повторно подмачкување

Ниско триење и долг работен век

Зголемена отпорност на абење


Испратете го вашето барање

Димензии

Дијаметар на отворот  140 мм  

Надворешен дијаметар  250 мм  

Ширина  68 мм  

Изведба

Основен рејтинг на динамичко оптоварување  743 kN  

Основен рејтинг на статичко оптоварување  900 kN  

Референтна брзина  2 400 р/мин  

Ограничување на брзината  3 200 р/мин  

Својства

Број на редови  2  

Карактеристика за лоцирање, надворешен прстен со лежиште  Без  

Тип на дупка  Цилиндрични  

Кејџ  Лим  

Радијален внатрешен клиренс  CN  

Класа на толеранција  Нормално  

Класа на толеранција за димензии  Нормално  

Класа на толеранција за истекување  P5  

Запечатување  Без  

Лубрикант  Никој  

Карактеристика за повторно подмачкување  Со  

Кандидат за повторно производство  Да  

Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање