Испратете го вашето барање

Нови ознаки:  Стар код:  

NF311EM  12311EH  

Главни димензии:55х120х29  HS код:  

Пречник на отвор x надворешен дијаметар x ширина дијаметар (мм)  8482500090  

Тркалачкото тело е центрипетално тркалачко лежиште од цилиндричен валјак. Внатрешната структура на цилиндрични
валчести лежишта усвојуваат ролери наредени паралелно, а меѓу валјаците е инсталиран разделник или блок за изолација,
што може да го спречи навалувањето на валјаците
или триењето помеѓу ролерите и ефикасно го спречуваат зголемувањето на вртежниот момент на ротација.

Карактеристики:

   Помалку триење и низок шум, издржлив.

   Способност за носење тешки товари

   Помал коефициент на триење.

   Висока ограничувачка брзина.

   Варијации на структурата: N,NU,NJ,NF,NUP,NFP,NH,NN,NNU,NNF,FC,FCD.

Физички карактеристики:

   Цилиндричното валчесто лежиште може да се одвои со еден ред, двојни редови и четири реда.

   Овој вид лежиште може да се подложи на високо радијално оптоварување и одредено аксијално оптоварување.

   Елементот за тркалање на цилиндричниот валчест лежиште е цилиндар, двата краја на надворешните линии имаат корективен наклон што може да го елиминира контактниот стрес.

   Цилиндричните валчести лежишта со дизајн NN и NNU имаат висока крутост и се однесуваат на машини како што се мелењеТелефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање