Како се произведува челичната топка?

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА

Материјал: хромиран челик, јаглероден челик, нерѓосувачки челик

Облик: Тркалезна топка

Големина: 0,5 mm до 100 mm

Карактеристика: Стврднати површински топчиња со куќиште

Површина: високо полирана

Цврстина: HRC55-60

Карактеристика: Силно против абење

Примена: лежиште, топчест шраф, велосипед со лизгачка шина и автомобил

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА

Употребата на челични топчиња е применлива на многу места, најчести треба да бидат малите челични топчиња во лежиштата.

Функцијата на лежиштето е природно да ја намали силата на триење за машината, за да се постигне процес на ефективно искористување, а челичната топка е најважниот дел од лежиштето.

Испратете го вашето барање

Може да се каже дека челичната топка може да ја намали силата на триење.

Процесот на производство на челични топки е релативно едноставен, но барањата за него се релативно строги.

Суровината на челичните топчиња е природно челик, а челикот со различни големини се става во печка и се загрева на висока температура во парчиња суровини од челични топчиња. 

Потоа се транспортира до делот на машината за фалсификување преку монтажниот лозар, каде што парчињата суровини преку краткотрајна машина се претвораат во челични топчести заготовки. 

Во тоа време, челичните топчиња не се тркалезни. Има некои дефекти во готовиот производ, така што овие челични топчиња треба повторно да се доведат до машината за мелење преку лазачот, каде што овие празни места се претвораат во тркалезни челични топчиња. 

Се разбира, овој процес не е завршен, челичната топка сè уште треба да се изгасне, а цврстината на самата челична топка постојано се благословува. 

После тоа, челичната топка треба да помине низ последниот слој на процес за да стане вистинска челична топка.

Телефон:
+86-15857360499
Е-пошта:
Телефонски:
+86-15857360499
Веб-страница:
WeChat:
+86-18057338723
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
English
Slovenčina
پښتو
Tiếng Việt
Türkçe
Монгол
Македонски
Português
فارسی
italiano
français
Español
العربية
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање